Myślenickie Cmentarze Pawła Lemaniaka

W Muzeum Regionalnym Dom Grecki w ramach świąt Wszystkich Świętych odbyło się spotkanie promujące książkę pt. „Myślenickie cmentarze” autorstwa Pawła Lemaniaka

Książka jest efektem badań Pawła Lemaniaka, absolwenta historii UJ i studium pedagogicznego UJ, który od 2004 roku bada historię myślenickich cmentarzy.

- Mieliśmy podczas studiów zinwentaryzować dziesięć obiektów  historycznych. Ja wybrałem zespół cmentarny przy kościele pod wezwaniem Św. Jakuba na Stradomiu i to niezwykłe  miejsce mnie urzekło. Ta książka jest kompilacją tego, co wyryte w kamieniu i materiału znajdującego się w archiwach – mówi autor publikacji.

W trakcie autorskiego spotkania zaprezentowano z 2004 roku przedstawiający kościół św.  Jakuba i cmentarz, zrealizowany przez Pawła Lemaniaka wspólnie z Sebastianem Dzienyńskim, który jest jednocześnie projektantem okładki książki.

Praca powstała pod kierunkiem prof. dr hab. Tomasza Gąsowskiego z Instytutu Historii UJ, a sfinansowana została przez  Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach. Wydawcą jest Muzeum Regionalne Dom Grecki w Myślenicach. Kupić ją można siedzibie muzeum i myślenickich księgarniach.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach